Tidligere afholdt...

Tidligere musikarrangementer:


2006: 

Brødrene West
Fi-fi Dong
 

2007:

Kristian Lilholt Band
Kræn West


2008:

Thomas Kjellerup
Bola Suriana
Ole Gas
Søren Dahl


2009:

The Bootles
Eva Sun Nyo Madsen
Dræsinebanden
Tine Lilholt


2010:

Boys of Blue Hill
Kristian Lilholt Band
Malle Travelin Band


2011:

Hardinger - Thorup
Folked Up
Fjordfolket
Tørfisken og Undermåleren


2012:

Helge og Tommy
En stund med Mogensen
Jane og Shane
Anne Dorte Michelsen


2013:

Ann Mette Elten
Souvenirs
Noa Leans Jazz Band
Tamra Rosanes


2014:

The Reminders
Siel, Lilholt og Thrane
Sara Grabow
Viggo Sommer Band


2015:

Ester Brohus
Ivan Pedersen
Folk Friends
Sussi og Leo


2016:

Jette Torp
Lasse & Mathilde
Jørn Lund & Egon Nielsen
Shu-bi-dua kopi show


2017:

Kristian Lilholt, Ida og Lasse
Creedence Clearwater Repeated

John Mogensen temaaften v/ Flemming Både

Peter Viskinde

 

2018: 

Boys of Blue Hill

Alberte Winding Duo

Laura Mo Trio

Klaus Thrane, Chris Andersen, Olav Poulsen

 

2019: 

Peter Westh og Kristian Rusbjerg

Jesper Lundgaard Trio

Signe Svendsen solo

Himmerlands Folkemusikskole – samspilsdag

Cabaret over Benny Andersen – Teaterkredsen Mariagerfjord

 

2020: 

Tom Donovan

Johnny Madsen Jam

Ib Grønbech solo

The Grandfætters

 

Tidligere kunstudstillinger:


2003:
Bodil Madsen, Hobro,  Irma Mejlby, Rørbæk og Kaj Aage Pedersen, Nørager.


2004:
Johanne Pallisgaard, Gandrup og Vibeke Leighton, Nørhalne.
Maritta Møller Madsen, Kongerslev og Birthe Nielsen, Døstrup.
Martha og Hans Øland, Nørager og Anni Pedersen, Øslev.
Elevudstilling fra Sortebakkeskolen i Nørager.
Gitte Giehm, Aalborg og Lotte Kjølby Laursen, Hjørring.


2005:
Katja Herrig, Aarhus og Hanne Kathrine Krogstrup, Aalborg.
Yvonne Hansen, Hobro og Patrick Kudsk, Nørager.
Annette Andersen, Hvilsom og Karen Dalum, Aalborg.
Marlene Holm, Nibe og Eva Christensen, Hadsund.
Marianne Hansen, Overlade og Mette Mikkelsen, Vrå.


2006:
Berit Langballe og Henrik Langballe, Asferg.
Kirsten Lunddorf, Hvornum og Inger Fonager, Klarup.
Ditte Jacobsen, Ladelund.  

Mona Hjelm, Farsø.
Mona Thy, Vejle.   
Lone Hedegaard, Auning, Djursland. 
Lone Hagedorn, Øster Uttrup. 


2007:
Pernille Aaquist, Randers.  
Jes Vestergaard, Tylstrup. 
Birgith S. Bisgaard, Vejle.  
Margit Plougstrup, Vodskov.  
Louisa Daubjerg Hansen, Stine Ulrich og Natalia Ozerova Pedersen. 
Ulla Laier, Beder.  
Solveig Weiss, Aalborg.
Anna Marie Sørensen, Aabybro. 
Trine Skovsgaard, Pandrup. 



2007:
Pernille Aaquist, Randers.  
Jes Vestergaard, Tylstrup. 
Birgith S. Bisgaard, Vejle.  
Margit Plougstrup, Vodskov.  
Louisa Daubjerg Hansen, Stine Ulrich og Natalia Ozerova Pedersen. 
Ulla Laier, Beder.  
Solveig Weiss, Aalborg.
Anna Marie Sørensen, Aabybro. 
Trine Skovsgaard, Pandrup. 


2008:
Ann Wahlberg, København. 
Gitte Rohde, Sundstrup.  
Marianne E. Hansen, Overlade. 
Glenni Andersen, Aalborg.  
Vibeke Solhøj Nebel, Skrødstrup. 
Annette Gerlif, Viborg.  
Kurt Kirkbak, Dronninglund.  
Mette Koldkjær, Løkken. 
Søren Christensen, Nørager.
Poul Esting, Stubbekøbing. 
Ellen Badstue, Aalborg. 
Hanne Sixhøj, Brabrand.  
Mette Lykkegaard Søskov, Brønderslev.  


2009:
Johanne Pallisgaard, Gandrup 
Dorte Visby, Lønstrup.  
Helle Faurholt Kroer.  
Laila Carlsen.  
Margrethe Christensen, Vodskov.  
Anne Flohr, Lillevorde.  
Karin Hermansen, Arden.  
Lena Gade, Ø. Hornum.  
Tine Lilholt, Skørping.  
Preben Toft Madsen, Jerslev.  

2010:
Lisbeth Gjørtz Fast, Aalborg  
Anni Gamborg, Ullits   
Jette Nørregaard, Ebeltoft   
Ann Sigh, Viborg. 
Kirsten Olesen, Hjørring 
Gitte Hededal Hansen, Ladelund. 
Kirsten Glarbo, Saltum.  
Kirsten-Marie Hedeland.  
Tina Koch.  
Katja Kreiner.


2011:
Marianne Vikkelsø, Odder.  
Alice Overgaard, Suldrup.   
Egon Lehmann Mikkelsen, Børkop.  
Ulla Aaen, Blokhus.  
Jeannie Bolund, Silkeborg.  
Pia Krarup, Brønderslev.  
Kirsten og Harald Zobbe, Spøttrup.  
Hanne Busch, Vejle.  
Henning Christensen, Vodskov.  
Christina Weldingh, Aalborg.  


2012:
Lambert Mortensen, Vodskov
Gitte Klarup Andersen, Skørping 
Jane Wieben, Skørping 
Lone Nielsen, Gravlev  
Marian Kjølhede Ravn  
Tina Aagaard, Aalborg 
Helle Skov, Gug 
Mette Enevold Pinstrup, Arden 
Jette Dodensig, Tendrup 

2013:
Ulla Laier, Beder  
Mette Lykkegaard Søskov, Brønderslev 
Erik Boye, Støvring.  
Arne Kjærsgaard, Terndrup.  
Birgith Villadsen, Thyholm 
Tine Faurholt, Nibe   
Marlene Korsgaard, Brønderslev.  
Johanne Pallisgaard, Gandrup.  
Lis Tulstrup Petersen, Suldrup.  
Mette Mikkelsen, Vrå.

  

2014:
Melaine Christensen, Viborg  
Birgit Kvorning, Løgstrup  
Zofia Karen Enevoldsen, Aarhus 
Else Kørschen, Lemvig.  
Lene Purkær Stefansen, Svenstrup.  
Sommerudstilling lokale kunstnere 
Ulla Gammelgaard, Fårup  
Helene Stigel, Skive     
Poul Christensen, Halvrimmel  
Joan Odgaard, Kjellerup 

 

2015:
Dorthe Kærgaard, Thyholm   
Gitte Haggren Jensen, Nørholm  
Henrik Langballe, Asferg, Faarup  
Bonnie Rasmussen, Hobro
Henning Hansen, Aalborg      
Gitte Rohde, Skals               
Birgitte Gøje Hansen, Viborg           
Mona Winther Sørensen,         
Emma Sigaard, Hammershøj

   

2016:
Mogens Nielsen, Hobro       
Annette Wie, Nibe             
Christian Sundgaard, Tjele 
Laura Larsen, Aabybro         
Claus Brøndum Sørensen     
Jette Abildgaard, Klokkerholm 
Kvinder ved Limfjorden      
Kunstskolen "Bifrost", Randers

 

2017:
Else Ibsen, Hals                  
Birgit Nørgaard Hansen, Aalborg       
Helle Kroer, Aalborg          
Karin Røjkjær    

Vibeke Ranch, Øster Hurup

Else Rasmussen, Veddum                
Sommerudstilling Maleholdet 16-17         
Lise Christiansen, Assentoft         
Tina Hougaard, Gl. Nørager               
Lise Duun, Hobro                   
Jette Malland, Randers

             

2018:
Karin Hermansen, Haverslev             
Rebild Ungdomsskole
Hanne Pedersen, Aars          
Orla Pedersen, Aars            
Sommerudstilling Malerholdet 17-18
Eva Kylow, Skørping                
Susanne Mechlenborg, Tjele    
Ilse Larsen, Sæby                    
Anne Fisker, Nørresundby

Merete Brostrøm, Nørresundby

Marianne Larsen, Nørresundby

        

2019:
Irma Mejlby, Rørbæk                     
Kirsten Larsen, Aalestrup                
Jette Kyneb, Ravnkilde                   
Britta Pedersen, Terndrup               
Bente Iren Falentin, Hobro       
Jane Christiansen, Skalborg           
Anette Bruun Hansen, Gravlev     
Krea Hold Kig Ind, Nørager    

       

2020:

Tine Lilholt, Gl. Skørping

Marina Bøhrsen, Ll. Rørbæk

Linnea Friberg, Aalborg

Linna Grøn, Nørager

Sommerudstilling, lokale kunstnere fra Malecafeen

Karlsvognen, Guldbæk

Leif Borbye, Hobro

Glocal Art, Dronninglund